четвер, 25 лютого 2016 р.

Година спілкування «У нас одна Батьківщина – наша рідна Україна»

25 лютого проведена відкрита година спілкування «У нас одна Батьківщина – наша рідна Україна», під час якої Есміра Ханларівна поглиблювала знання учнів про Україну, знайомила з народними та державними символами України, виховувала патріотів рідної держави, повагу до її історичного минулого й сучасного. Тиждень майстерності дійшов до кінця, але вихователька переконана, що заклик «Де б ви не були, пам’ятайте, що Батьківщина – наша Україна єдина» вихованці пронесуть через усе життя.


Година спілкування:  У нас одна Батьківщина -  наша рідна Україна
Мета : поглиблювати знання учнів про Україну; продовжити ознайомлення з народними та державними символами України; формувати національну свідомість школярів;
розвивати пізнавальні інтереси, память, увагу, мислення, спостережливість; виховувати патріотів рідної держави, повагу до її символів, любов до рідного краю, його історичного минулого й сучасного.
Обладнання: мультимедійна дошка, плакат з державними символами України,
кольоровий  папір, ілюстрації  народних символів (верби, калини), столиці України
Хід заходу
Вступне слово вихователя
Діти, якою буде тема нашої години спілкування, ви дізнаєтесь, коли розгадаєте загадку:
Красивий, щедрий, рідний край
І мова наша соловїна.
Люби, шануй, оберігай
Усе, що зветься… (Україна)

Сьогодні ми поговоримо про нашу Україну – славну Батьківщину.
II. Основна частина виховного заходу
Актуалізація опорних знань
Діти, з чого починається Батьківщина? (відповіді дітей)
Читання вірша
Учень 1
Знаєш ти , що таке Батьківщина?
Батьківщина- це труд і свято.
Це домівка твоя, і школа,
І гаряче сонячне коло.
Батьківщина -це труд і свято.
Батьківщина - це мама і тато.
Учень 2
Це твої найщиріші друзі
Це бджола у веснянім лузі.
Батьківщина –це рідна мова.
Це дотримане чесне слово.
Небо синє і сад зелений,
Щастя, мир на рідній землі.
Легенда « Наша земля»
Діти , уважно послухайте легенду.
Колись давно Бог створив народи і кожному дав землю. Але наші пращури забарилися, тому  землі для них вже не залишилося.
Вони прийшли до Бога, який у цей час молився. Вони не насмілилися Йому щось сказати. Чекали. Через деякий час Бог обернувся та сказав, що вони чемні діти, хороші. Дізнавшись, чому вони прийшли до нього запропонував їм чорну землю. « Ні, - відповіли наші пращури,- там уже живуть німці, французи, іспанці, італійці. Тоді я вам дам землю ту, що залишив для раю, там усе: річки, озера, ліси, степи. Але памятайте , якщо будете її берегти, то вона буде ваша, а ні- ворога!
Пішли наші пращури на ту землю, оселилися і живуть до сьогоднішнього дня. А країну назвали Україною.
Учень 3
          У всьому світі кожен зна -
Є Батьківщина лиш одна.
І в нас вона одна- єдина-
Це наша славна Україна.
Читання вірша вихователем
Буває, часом сліпну від краси.
Спинюсь, не тямлю , що воно за диво,-
Оці поля , це небо , ці ліси,
Усе так гарно, чисто, незрадливо,
Усе як є- дорога, явори,
Усе моє, все зветься  Україна.
Така краса, висока і нетлінна.
Бесіда про народні символи
У кожного народу є улюблені рослини- символи.
Послухайте уважно прислівя і поясніть його: « Без верби і калини- нема України (показ ілюстрацій верби та калини).
(Це рослини - улюбленці українського народу , що ростуть біля кожної оселі).
Калина – символ кохання , краси, щастя. Нею квітчають весільний коровай ,оселю, нею лікують .
Почувши слово Україна, одразу уявляєш вербу над водою…
У народі гілочки верби, ще називають « котиками», адже бруньки в неї сіренькі та мякенькі.
Вони розпускаються ранньою весною. Верба є оберегом.
Рушник- це народний символ-оберіг. З ним виходили в  поле, проводжали в далеку дорогу, з хлібом і сіллю  зустрічають дорогих гостей, це – ознака гостинності українського народу.
Український віночок- це також народний символ-оберіг України. У нього вплітали 12 квіточок. Кожна з них була лікарем та оберегом. Наприклад: вишневий та яблуневий цвіт- символ материнської любові, ромашка приносить здоровя  та добробут.
Наша держава, крім народних символів, має ще й державні: прапор , герб , гімн.
Діти, а як ви розумієте значення слова «символ?» (Відповідь дітей)
Значення цього слова у тлумачному словнику пояснюється так: символ- знак, прикмета, умовне позначення  будь-якого предмета , явища.
Розповідь вихователя про основний закон держави – Конституцію.
У статті 20 Конституції України визначено, що Державними символами України є Державний Прапор  України, Державний Герб України  і Державний Гімн України.
Кожний із символів має давню та цікаву історію.
Розповідь вихователя про державні символи України
Державний Герб України
Герб – це зображення – символ, який мали рід, місто або держава.
Гербом нашої держави є золотий тризуб на блакитному тлі.
Найдавніші археологічні знахідки тризуба на українських землях датуються  I ст. н.е.
Він зустрічається ще з часів Київської Русі. Цей знак викарбовували на монетах князя Володимира Великого, який жив 1000 років тому.
Пізнавальна хвилинка
Князь Володимир Великий прославив Київську Русь, був чесним і справедливим, його поважали наші пращури. Він стояв за волю народу і тому можна прочитати такі слова: Воля і Володимир на Гербі України- тризубі
Пофантазуйте, чому саме тризуб вважається Гербом України? ( Відповіді дітей)
Які асоціації виникають у вашій уяві, коли я називаю число три? ( Відповіді учнів)
Число «три»  завжди вважалося казковим, чарівним.
Пригадайте казки, в яких є число «три»(учні наводять приклади казок:три богатирі, три бажання, три дороги).
А ще в тризубі відображено триєдність життя. Це- батько- мати – дитя, які символізують силу, мудрість, любов.
У християнській релігії пояснюють ще й так: Бог- Отець- Бог Дух Святий - Бог Син.
Державний Прапор України
(У кожного учня на парті блакитна та жовта смужки паперу).
Викладіть блакитний колір паперу.
Що нагадує вам блакитний колір? (відповідь учнів)
Блакитний колір – це колір ясного, чистого, мирного неба
А невже без матері- води визрів би й заколосився хліб?
От вам і ще одне пояснення блакитного кольору-кольору цариці води
Викладіть жовтий колір паперу .
Які почуття викликає у вас жовтий колір? ( відповіді дітей)
Жовтий колір- це колір пшеничної ниви , що дарує життя всьому живому на землі. Це ще й колір жовтогарячого сонця , без лагідних променів якого не  дозрів би , не заколосився б життєдайний хліб.
Поєднайте  ці два кольори .
Що вам це нагадує? (Відповідь дітей)
Колір жовтий –колір хліба, життя і сонця, а блакитний – колір неба, води і миру
(Показ Державного Прапору України)
Державний Гімн України
Державний Гімн України – це урочиста пісня , що є символом державності.
Державним Гімном України є пісня «Ще не вмерла  України…»
Понад сто років тому її написали поет Павло Чубинський  та композитор Михайло Вербицький.
Всі урочисті свята, вручення нагород супроводжуються гімном.
Коли звучить гімн потрібно встати і слухати його стоячи.
Про що мріяли наші попередники?
Які свої мрії вони виклали у пісні-гімні?
Якою ми хочемо бачити  нашу Україну? ( Відповіді учнів)
Учень 4
Я-не просто українець!
Я-великий патріот!
Я люблю, як тата й маму,
Український весь народ.
Буду сонечку радіти,
Землю скривдити не дам.
Буду світ увесь любити
І рости на радість вам.
Учень 5
У всіх людей одна святиня,
Куди не глянь, де не спитай.
Рідніша їм своя пустиня,
Аніж земний в чужині рай.
Нема без кореня рослини,
А нас, людей, без Батьківщини.
9.Розповідь про Київ
1.Читання вірша
Учень 6
Воно відоме в світі,
Каштани в ньому квітнуть,
Будинки тут високі,
Дніпро тече широкий.
Ворота золотії
Стоять, мов чародії.
Віддавна- це столиця,
Столиця білолиця.
Ну, хто з вас здогадається
Як місто називається?
(Це місто Київ)
Місто Київ- столиця нашої держави. Його назвали на честь старшого брата Кия.
Київ- одне з найкращих міст світу. Красиве воно в будні і в свята, в усі пори року.
А особливо гарне воно весною, коли запалюють свої свічки каштани.
Головна вулиця Києва- Хрещатик. Це місто багате театрами, бібліотеками, школами, стадіонами, заводами.
 III. Заключна частина
Доповнити прислівя, приказки про Батьківщину
Людина без Вітчизни … ( як соловей без пісні).
Що країна , то …( родина).
За рідний край … (життя відай).
Всюди добре , …. (а вдома найкраще).
Кожному мила рідна …( сторона).
Дидактична гра «Закінчи речення»
Наша Батьківщина ...
Столиця України…
Київ розкинувся на березі …
Народні символи…
Державні символи України…
Наш герб…
Назва гімну…
Колір прапора
Гра «Опиши Україну»
У мене є невеличкий мяч, зараз ми будемо передавати його й описувати Україну, казати гарні слова , відповідаючи на питання:  « Яка Україна?» (Безкрая, багата, гостинна, співуча, рідна, мила, дружня, єдина…).
Учень7
Пропахлі вітром колоски-
Таке гінке безмежне поле.
І мамин хліб, і ті стежки ,
Якими вранці йду до школи,
І перші проліски в гаю,
І щедре сонечко в блакиті,
Люблю Вкраїну я свою:
Вона найкраща в цілім світі!
Минуть роки. Ви станете дорослими громадянами чудової країни- України . І де б ви не працювали і не жили, любіть свій рідний край, свій народ. Своєю невтомною працею збільшуйте багатство Вітчизни. Завжди будьте готові стати на захист своєї родини, своєї домівки, своєї Батьківщини.
Дорогі діти! Не забувайте, що ви – діти землі, що зветься Україна.
Любіть свою Батьківщину! Вона у нас- єдина. 


середу, 24 лютого 2016 р.

Виставки малюнків «Гляньте, яка Україна чарівна!»та майстер-клас «Вироби з пластиліну».

24 лютого відбулася презентація виставки малюнків «Гляньте, яка Україна чарівна!», яку підготували вихованці 2 групи, та майстер-клас «Вироби з пластиліну»., під час якого діти виконали композицію «Україна єдина».






Конспект майстер-класу
Тема: Ліплення з пластиліну карти України
Мета: Удосконалювати прийоми та техніку роботи з пластиліном;
закріплювати уміння поетапно виконувати роботу, планувати свою діяльність;
вчити контролювати і корегувати свої дії, орієнтуючись на зразок;
розвивати творчу уяву, увагу, дрібну моторику пальців рук;
виховувати охайність, самостійність;
Обладнання: зразок готового виробу, стеки для ліплення, пластилін, серветки для рук.
Хід заходу
І. Вступне слово вихователя
-- Діти, хто з вас може сказати що таке пластилін?(Відповідь дітей)
Пластилін -- це спеціальний матеріал, який використовується для ліплення.
--З чого складається пластилін?(Відповідь учнів)
Він складається з глини, ще до його складу додають спеціальні речовини(віск, фарби), які роблять його більш  м’яким, пластичним, різнокольоровим.
ІІ. Інструктаж з техніки безпеки.
ІІІ. Актуалізація опорних знань
1.Прийоми роботи з пластиліном.
--Діти, повторимо прийоми роботи з пластиліном.
·         За допомогою стеки відрізають шматки пластиліну.
·         Розминають один шматочок.
·         Розгортають (у вигляді ковбаски)
·         Зліплюють кінці (у вигляді  кренделя)
·         Сплющують
·         Вдавлюють
·         Скатують
·         Витягують
2. Правила роботи з пластиліном.
Хто може назвати правила роботи з пластиліном?(Відповідь дітей)
1)      Розминати та розгортати пластилін потрібно на дощечці;
2)      Розрізати пластилін стекою
3)      Невикористаний пластилін класти в клітинку упаковки;
4)      Після завершення роботи з пластиліном руки витирати серветкою;
5)      Не брати пластилін до рота, не торкатися брудними руками обличчя, очей, одягу;
6)      Не чіпати зошити, книги, гумки скрізь будуть жирні плями, на яких жодна ручка не пише;
 ІV. Демонстрування та аналіз зразка.
--Діти, уважно розгляньте зразок виробу.
·         Візьміть пластилін 2 кольорів: жовтого та блакитного.
·         Скачайте кульку. Виліпіть 2 коржі прямокутної форми
·         Отримані прямокутники поєднайте
·         Прикладіть до них шаблон
·         Обведіть стекою по контуру, зайві шматочки пластиліну приберіть.
·         Виліпіть для прикраси карти квітку
·         З жовтого та блакитного пластиліну виліпіть речення: «Україна єдина»
·         Виріб готовий.
V.Практична робота вихованців .
Вихователь за потреби надає допомогу.
VІ. Виставка робіт
¾     Яка чудова у нас виставка!
¾     Чи все у вас вийшло?
¾     Хто зазнав труднощів?
¾     Хто зумів допомогти товаришеві?
      VIІ. Підсумок
¾     Чи сподобався вам наш захід?(Відповідь вихованців)
¾     Де б ви не були, пам’ятайте, що Батьківщина – наша Україна – єдина.

вівторок, 23 лютого 2016 р.

Спортивна година

23 лютого проведена спортивна година. Рухливі ігри «Смачного», «День і ніч», «Їстівне - неїстівне», «Горобчики-стрибунчики», «Мишоловки», «Біг з картоплею», «Другий зайвий» сприяли вихованню взаємодопомоги, згуртованості, терпимості, поваги, розвитку спритності, швидкості, кмітливості, уміння працювати у команді.


Конспект спортивної години
Мета: удосконалювати навички бігу, ходьби в колоні,      стрибків на місці, розвивати спритність, швидкість, кмітливість;
виховувати взаємодопомогу, згуртованість, терпиливість до помилок інших, ввічливе ставлення один до одного.
Обладнання: м’ячі
Хід заняття
I.Організація вихованців до заняття
II. Загальнорозвиваючі вправи
III. Рухливі ігри
1.      Гра «Смачного» (діти стоять колом, а в центрі кола- ведучий з м’ячем. Ведучий кидає м'яч будь-кому з дітей, називаючи страви. Дитина повинна спіймати м'яч, сказавши при цьому слова « Смачного!»,якщо гравець забув вимовити «ввічливе» слово,він виходить з гри).
2.      Гра «День і ніч» ( На відстані 2-3 кроків у місці майданчика креслять дві паралельні лінії. З двох боків від них на відстані 15-20 метрів креслять лінії команди, які стоять на лініях у центрі майданчика,повернувшись спиною одна до одної. Одна команда має назву -«День» ,а друга -« Ніч». За сигналом вихователя – день! Команда «Ніч» тікаю в свій будинок, команда «День» наздоганяє їх. Гра повторюється кілька разів, після чого вихователь лічить кількість спійманих дітей у кожної команди. Перемагає команда, у якої більша кількість спійманих гравців(суперників)
3.      Гра «Їстівне- неїстівне»( Вихователь називає будь-який предмет. Якщо він їстівний – учень піднімає руки вперед, якщо неїстівний – руки в сторони. Завдання вихователя- запам’ятати найбільш уважних).
4.      Гра «Горобчики – стрибунчики»  На майданчику креслять коло, посередині якого розташовується «кішка», а всі гравці –«горобчики», що перебувають за межами кола. Горобчики весь час стрибають у коло і вистрибують з нього. «Кішка» намагається спіймати того, хто затримується у колі. Спійманий гравець стає «кішкою», і гра продовжується.
5.      Гра «Мишоловки» Дітей поділяють на дві групи. Одна група,взявшись за руки, утворює коло( «мишоловка»). Друга група розташовується поза колом («миші»). Діти ,що зображають мишоловку, ходять по колу з словами:
Як ці миші надоїли,
Розвелось багато їх,
Все погризли, все поїли,
Як би виловити їх.
Бережіться, мишенята,
Доберемось ми до вас!!!
Діти, що зображують мишоловку, зупиняються,  піднімають догори з’єднані руки:
Мишоловку ми поставим,
Переловимо всіх вас в раз!!!
Миші починають вбігати в мишоловку і вибігати з неї. За сигналом вихователя діти, які стоять у колі, опускають руки і присідають. Миші, що опинилися всередині кола вважаються спійманими і стають поряд тих, хто зображає мишоловку. Гра закінчується, коли спіймано всіх мишей.
6.      Гра « Біг з картоплею» Клас ділиться на дві команди.      Крейдою малюють стартову лінію, через5-6 метрів навпроти кожної команди. Кладуть будь - який предмет. Перші гравці обох команд одержують по столовій ложці і картоплині.
Ставши на стартову лінію, вони повинні взяти в праву руку ложку з картоплиною і за сигналом розпочати біг. Стараючись, щоб картопля не впала,добігти до умовного місця,  а тоді повернутися назад, передати ложку з картоплею наступним гравцям. Самі стають позаду своїх команд.
Якщо картопля впаде, треба зупинитись, підняти її без допомоги другої руки і продовжувати біг.
7.      Гра «Другий зайвий» Діти утворюють коло. Поза ними двоє ведучих . Один  з них – ловець - намагається впіймати (торкнутись) другою рукою, який тікає. Якщо тікаючий став попереду якогось гравця, то цей гравець стає тікаючим і мусить рятуватися від ловця. Впіймавши тікаючого, ловець сам стає тікаючим, а впійманий стає ловцем.


понеділок, 22 лютого 2016 р.

Тиждень майстерності "Моя Батьківщина - єдина"

22 лютого відбулося  відкриття виховного тижня. Вихованці мали змогу ознайомитися з планом, відгадували загадки, розгадували ребуси, кросворди.

План тижня майстерності:
      «Моя Батьківщина єдина»
22.02 (понеділок)  – відкриття виховного тижня
(ознайомлення з планом, відгадування загадок, розгадування ребусів, кросвордів)

23.02 (вівторок)  – спортивна година  (спортивний зал – 16.00)
24.02 (середа) – «Гляньте, яка Україна  чарівна!» - виставка малюнків вихованців 2 групи         
 25.02 (четвер) – « У нас одна Батьківщина – наша рідна Україна» -
            година спілкування  (класна кімната 2 групи – 16.00)

26.02 (п’ятниця) – майстер – клас « Вироби з пластиліну»  ( класна кімната 2 групи – 16.00)






 



четвер, 10 грудня 2015 р.

Районний семінар вихователів ГПД


10 грудня 2014 року на базі школи проведений районний семінар вихователів груп продовженого дня. Тема семінару - "Проектування як особливий вид організації сучасного навчально-виховного процесу та практичної діяльності школярів». 
Досвід своєї роботи з дитячим колективом презентували: Мамедова Е.Х., вихователь групи 1, яка запросила гостей на годину спілкування з теми "Толерантність - основа людського спілкування".









пʼятницю, 13 листопада 2015 р.

Відкритий урок "Безпека на дорозі - безпека життя"

13 листопада 2015 року у другій групі проведено відкритий урок "Безпека на дорозі - безпека життя". Діти вгадували загадки, розв'язували кросворди. Цікавою була інформація про дорожні знаки.


четвер, 12 листопада 2015 р.

Проект "Умілі ручки"

12 листопада стартував дев’ятий фестиваль проектів «Все починається з малого». Вихованці   презентували проекти, над якими будуть працювати протягом навчального року.