23 лютого проведена спортивна година. Рухливі ігри
«Смачного», «День і ніч», «Їстівне - неїстівне», «Горобчики-стрибунчики»,
«Мишоловки», «Біг з картоплею», «Другий зайвий» сприяли вихованню
взаємодопомоги, згуртованості, терпимості, поваги, розвитку спритності,
швидкості, кмітливості, уміння працювати у команді.
Конспект
спортивної години
Мета:
удосконалювати навички бігу, ходьби в колоні,
стрибків на місці, розвивати
спритність, швидкість, кмітливість;
виховувати взаємодопомогу, згуртованість, терпиливість до
помилок інших, ввічливе ставлення один до одного.
Обладнання: м’ячі
Хід заняття
I.Організація вихованців до заняття
II. Загальнорозвиваючі вправи
III. Рухливі ігри
1.
Гра «Смачного» (діти стоять колом, а в центрі кола-
ведучий з м’ячем. Ведучий кидає м'яч будь-кому з дітей, називаючи
страви. Дитина повинна спіймати м'яч, сказавши при цьому слова «
Смачного!»,якщо гравець забув вимовити «ввічливе» слово,він виходить з гри).
2.
Гра «День і ніч» ( На відстані 2-3 кроків у місці
майданчика креслять дві паралельні лінії. З двох боків від них на відстані
15-20 метрів креслять лінії команди, які стоять на лініях у центрі
майданчика,повернувшись спиною одна до одної. Одна команда має назву -«День» ,а
друга -« Ніч». За сигналом вихователя – день! Команда «Ніч» тікаю в свій
будинок, команда «День» наздоганяє їх. Гра повторюється кілька разів, після
чого вихователь лічить кількість спійманих дітей у кожної команди. Перемагає
команда, у якої більша кількість спійманих гравців(суперників)
3.
Гра «Їстівне- неїстівне»( Вихователь називає будь-який
предмет. Якщо він їстівний – учень піднімає руки вперед, якщо неїстівний – руки
в сторони. Завдання вихователя- запам’ятати найбільш уважних).
4.
Гра «Горобчики – стрибунчики» На майданчику креслять коло, посередині якого
розташовується «кішка», а всі гравці –«горобчики», що перебувають за межами
кола. Горобчики весь час стрибають у коло і вистрибують з нього. «Кішка»
намагається спіймати того, хто затримується у колі. Спійманий гравець стає
«кішкою», і гра продовжується.
5.
Гра «Мишоловки» Дітей поділяють на дві групи. Одна
група,взявшись за руки, утворює коло( «мишоловка»). Друга група розташовується
поза колом («миші»). Діти ,що зображають мишоловку, ходять по колу з словами:
Як ці миші надоїли,
Розвелось багато їх,
Все погризли, все поїли,
Як би виловити їх.
Бережіться, мишенята,
Доберемось ми до вас!!!
Діти, що
зображують мишоловку, зупиняються, піднімають догори з’єднані руки:
Мишоловку ми поставим,
Переловимо всіх вас в раз!!!
Миші починають
вбігати в мишоловку і вибігати з неї. За сигналом вихователя діти, які стоять у
колі, опускають руки і присідають. Миші, що опинилися всередині кола вважаються
спійманими і стають поряд тих, хто зображає мишоловку. Гра закінчується, коли
спіймано всіх мишей.
6.
Гра « Біг з картоплею» Клас ділиться на дві команди. Крейдою малюють стартову лінію, через5-6
метрів навпроти кожної команди. Кладуть будь - який предмет. Перші гравці обох
команд одержують по столовій ложці і картоплині.
Ставши на стартову лінію, вони повинні взяти в праву руку
ложку з картоплиною і за сигналом розпочати біг. Стараючись, щоб картопля не
впала,добігти до умовного місця, а тоді
повернутися назад, передати ложку з картоплею наступним гравцям. Самі стають
позаду своїх команд.
Якщо картопля впаде, треба зупинитись, підняти її без
допомоги другої руки і продовжувати біг.
7.
Гра «Другий зайвий» Діти утворюють коло. Поза ними двоє
ведучих . Один з них – ловець -
намагається впіймати (торкнутись) другою рукою, який тікає. Якщо тікаючий став
попереду якогось гравця, то цей гравець стає тікаючим і мусить рятуватися від
ловця. Впіймавши тікаючого, ловець сам стає тікаючим, а впійманий стає ловцем.
Немає коментарів:
Дописати коментар